Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64D
logotyp-CRE

logo CRE

III Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu

W siedzibie Szkół Muzycznych w Skierniewicach odbył się  III Wojewódzki Konkurs Piosenki o Zdrowiu.

 

Wydarzenie zorganizowali Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach oraz Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Skierniewicach i Samorządowa Szkoła Muzyczna II stopnia w Skierniewicach.

 

Przedsięwzięcie objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Łódzki Kurator Oświaty Janusz Brzozowski.

Celem konkursu było promowanie i popularyzowanie piosenek o zdrowiu i zdrowym trybie życia dostosowanych do wieku wykonawców, ich walorów wokalnych i wychowawczych, wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, kształtowanie i doskonalenie umiejętności współzawodnictwa.

 

Do udziału w konkursie zaproszono dzieci i uczniów przedszkoli i szkół z terenu województwa łódzkiego, którzy przybyli 4 czerwca do Skierniewic wraz z nauczycielami, opiekunami i członkami swoich rodzin.

 

Konkurs poprowadziła Marzenna Piwowar-Zrazek, dyrektor Centrum, zarazem Wojewódzki Koordynator Łódzkiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

 

Występy młodych artystów oceniało jury pod przewodnictwem Sławomira Trochonowicza, dyrektora skierniewickich Szkół Muzycznych. W skład jury weszły ponadto: Agnieszka Szczech, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, koordynator ds. edukacji zdrowotnej oraz Justyna Łukasik, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Skierniewicach, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skierniewicach.

 

Wśród gości konkursu, którzy oklaskiwali pokazy wokalne byli: Bogumiła Drozdowska, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach; dr Joanna Soin, Dziekan Kolegium Medyczno-Przyrodniczo-Technicznego Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego, profesor ANSB; Aneta Stępień-Kwapisz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawie Mazowieckiej, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rawie Mazowieckiej;  Beata Trochonowicz, nauczyciel-oligofrenopedagog w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Skierniewicach.

 

Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe. Najliczniej, bo aż przez 23 dzieci, reprezentowana była kategoria 6-10 lat. W tej kategorii jury postanowiło przyznać dodatkowe wyróżnienia. Do kategorii 11-14 lat zgłosiło się siedem uczestniczek, do kategorii 15-17 lat – troje wykonawców.

 

Lista laureatów:

 

Kategoria wiekowa 6-10 lat

I miejsce – Nikola Perestaj ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kiernozi,

II miejsce – Anna Sitarek ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej w Skierniewicach,

III miejsce – Eliza Nadulska z Przedszkola nr 13 w Skierniewicach.

Wyróżnienia I Stopnia – Jakub Graszka ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach i Michalina Marusiak ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach.

Wyróżnienia II stopnia – Wojciech Stępniewski z Przedszkole nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi „Jaś i Małgosia” w Łowiczu, Stanisław Dziemdziela z Gminnego Przedszkola w Makowie i Laura Lesiak z Przedszkola nr 7 „Wiosenka” w Łowiczu.

 

Kategoria wiekowa 11-14 lat

I miejsce – Wysocka Michalina ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach,

II miejsce – Aleksandra Myczka ze Szkoły Podstawowej w Kęszycach,

III miejsce – Anna Masłocha ze Szkoły Podstawowej w Słupi.

 

Kategoria wiekowa 15-17 lat

I miejsce – Kacper Kita z Zespołu Szkół nr 4 im. Zygmunta Balickiego w Kutnie-Azorach,

II miejsce – Noemi Rykała, ucząca się w Szkole w Chmurze,

III miejsce – Oliwia Olczyk z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej w Łęczycy.

 

Nagrody ufundowali: Grzegorz Schreiber Marszałek Województwa Łódzkiego, Janusz Brzozowski Łódzki Kurator Oświaty, Ewa Szymczyk, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Skierniewicach, Agnieszka Szczech, starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi z siedzibą w Kutnie, Marzenna Piwowar-Zrazek, nauczyciel-konsultant, dyrektor Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach, Wojewódzki Koordynator Łódzkiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego.

 

Katering zapewnił Zespół Szkół w Głuchowie, który szczyci się prestiżowym wyróżnieniem jakim jest Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie. Uczennice klasy pierwszej z kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierownictwem Magdaleny Nester-Zielińskiej oraz Doroty Skorzyckiej przygotowały zdrowe przekąski, napoje i owoce.